Kormoran walczy o dobre miejsce w lidze

23.02.2017

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#koszykówka   #sieraków

UKS Kormoran Sieraków w lutowej odsłonie ligowych zmagań pokazuje, że potrafi dobrze grać w koszykówkę. 12 lutego w rewanżowym meczu, tym razem na wyjeździe Kormoran wygrywa 70:64 z zespołem "Lider" Swarzędz. Zespół z Sierakowa od samego początku spotkania kontrolował sytuację na boisku. Po wypracowaniu przewagi w I kwarcie pilnował wyniku już do samego końca pojedynku.

Dla Kormorana punktowały: Brandyk O. - 20, Krzętowska - 15, Mrowińska - 14, Szczecińska - 10, Janczyk - 7 oraz Mączka i Brandyk R. po 2.

Zupełnie inny charakter miał mecz rozegrany tydzień później z drużyną Tęcza Leszno na hali w Pniewach. Sierakowianki po dobrym rozpoczęciu i delikatnej przewadze nad rywalkami, stopniowo traciły kolejne punkty. Pierwsza przegrana kwarta potrafiła zmotywować Kormoranki do odrobienia punktów w II kwarcie, jednak ostatecznie mecz kończy się niekorzystnym wynikiem dla UKS 68:85.

Punktowały: Mrowińska - 24, Krzętowska - 12, Szczecińska -9, Brandyk O. - 8, Brandyk R. - 6, Janczyk - 4, Prętkiewicz - 3, Kokot - 2.