Sierakowscy koszykarze Mistrzami Wielkopolski

02.06.2017

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #koszykówka   #mistrz   #sieraków

Po wielu trudnych spotkaniach, ciężkich treningach i długim, ligowym sezonie Basketball Club Sieraków wygrywa ostatni pojedynek i zdobywa tytuł Mistrza Wielkopolski Młodzików Młodszych.

Ostatnim krokiem do zdobycia wymarzonego tytułu był pojedynek z drużyną Sklep Polski Gniezno. Początek meczu okazał się nerwowy w wykonaniu BC Sieraków. Jednak gorący doping kibiców pokrzepił młodych koszykarzy, ponieważ od drugiej kwarty już zaczęli grać basket, do jakiego wszystkich przyzwyczaili. Dobra gra dała im 20 - punktowe prowadzenie po pierwszej połowie. Ostateczne zwycięstwo 86 - 58 przypieczętowało nasz sukces w lidze młodzików. Basketball Club Sieraków jest Mistrzem Wielkopolski U13. Po kilku latach przerwy Sieraków znów jest stolicą młodzieżowej koszykówki w Wielkopolsce.

Punkty dla BC Sieraków zdobyli: Śmiglak J. - 20 pkt, Paluszak K. - 16 pkt, Najder A. - 15 pkt, Szczechowiak B. - 12 pkt, Witczak T. - 8 pkt, Pape D. - 8 pkt, Dorożała K. - 7 pkt.