Regaty w Międzyrzeczu

02.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #regaty   #międzychód   

29 lipca 2017 r. na jeziorze Głębokim w Międzyrzeczu odbyły się IV zawody o Puchar Burmistrza – Regaty w klasie Optymist i Cadet, organizowane przez UKŻ FRAM. U naszych najbliższych sąsiadów nie mogło oczywiście zabraknąć międzychodzian. Sekcja Żeglarska MTTiSW wystawiła na te regaty pięć optymistów oraz dwie żaglówki klasy Cadet.

 

Jak powiedział Paweł Piepiora – prowadzący sekcję i trenujący grupę sport, te regaty to podsumowanie początków regatowych sekcji, gdyż dokładnie rok temu na tym samym akwenie po raz pierwszy wystartowali oni w regatach na dwóch optymistach – wówczas Ola Klimek była 10-ta, a Ania Skwarska 20-ta.

Na starcie było 27 optymistów z Międzyrzecza, Lubniewic, Barlinka, Zbąszynia i Międzychodu oraz Cadety z Międzyrzecza, Barlinka i Międzychodu.

Jestem zadowolony – powiedział Paweł Piepiora – brakowało trochę miejsca na podium, ale na to przyjdzie czas, nie zmarnowaliśmy tego roku, ani czasu na obozie sportowym w Barlinku. Błędy były, ale takie które możemy poprawić, a miejsca zajęte przez członków sekcji dobre – wszyscy zmieścili się w 15-tce – Ola Buśko była XV, Tomek Talarek XI, Ania Skwarska IX, Ola Klimek VIII, a z międzychodzian najlepszy okazał się tym razem Maciej Dreczka zajmując VI miejsce. Cadety również dobrze poradziły sobie z tym wyzwaniem, VI miejsce zajęła Magdalena Piepiora i Bartosz Haryjan, a V miejsce Karolina Gierczyńska i Wojciech Haryjan. Jak na tak krótki czas treningu na Cadetach – rozpoczęliśmy pod koniec maja br. – jest to dobry wynik, zwłaszcza, że cały czas pracujemy z takielunkiem sprzętu i z załogami, tak więc potrzebujemy trochę czasu. Kolejne regaty już w sierpniu.

 

To może Cię także zainteresować:
Starosta nagrodził wyróżniających się sportowców
Niewypały i niewybuchy z okresu II wojny światowej
Kolejny kurs podstawowy OSP zakończony

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.pl | foto: miedzychod.pl

Komentarze