Międzychodzka załoga na regatach Pucharu Polski Klasy Omega

09.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #regaty   #międzychód   

5-6 sierpnia nad jeziorem w Żywcu odbyły się regaty Pucharu Polski Klasy Omega. Międzychodzka załoga Omegi POL 279 w składzie Grzegorz Mrówka, Magdalena Piepiora i Karolina Gierczyńska zajęła dwudzieste miejsce.

 

5-6.08.2017 roku na akwenie jeziora Żywieckiego, Klub Żeglarski Halny był organizatorem regat katamaranów, jachtów kabinowych oraz regat cyklu Pucharu Polski Klasy Omega. Dwudniowe regaty zgromadziły dwadzieścia osiem jachtów klasy Omega, które pierwszego dnia zmagały się z brakiem wiatru, a drugiego z deszczem, który po trzech wyścigach zakończył regaty.

Na tych regatach nie brakło międzychodzian – załoga Omegi POL 279 w składzie Grzegorz Mrówka, Magdalena Piepiora i Karolina Gierczyńska zajęła dwudzieste miejsce. Paweł Piepiora, który był na regatach razem z załogą z Sekcji Żeglarskiej MTTiSW uznał, że wynik jest bardzo dobry. Musimy pamiętać, że Puchar Polski gromadzi najlepszych zawodników z całego kraju, takich amatorskich ekip jak nasza było chyba tylko pięć. Grzesia wyróżniono jako najmłodszego sternika we flocie standard. Cała nasza załoga była młodzieżowa i najmłodsza wśród uczestników regat. Czy ma sens startu w takim przypadku? Oczywiście, że tak. Tylko startując w regatach zdobywa się doświadczenie, im więcej startów tym lepiej i to w różnej rangi imprezach, a poza tym tylko uczestnicząc w tego typu imprezach możemy podglądać wszelkie nowinki techniczne pojawiające się w klasie i zdobywać doświadczenie od innych.

Kolejne regaty już 19.08., tym razem Puchar Ziem Zachodnich.

 

To może Cię także zainteresować:
Międzychód: XVI Święto Podgrzybka
Międzychód: Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty
Pieśni żeglarskie zabrzmiały w Starym Porcie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.pl | foto: miedzychod.pl

Komentarze