IV Cross Sierakowskie w radości i w słońcu

21.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #bieg   #sieraków   

Jak co roku 15 sierpnia na „Słonecznej Dolinie” odbył się Cross Sierakowski, czyli impreza biegowa, która zatacza co raz szersze kręgi uczestników i przyciąga coraz więcej zainteresowania. W tym roku biuro zawodów rozpoczęło pracę od godziny 8.00 rano i już od samego początku wydawane były numery startowe dla dzieci i dorosłych. W tym roku organizatorzy pozwolili na zapisy w dniu zawodów. Skrzętnie z tego skorzystały zwłaszcza dzieci, bo w efekcie wystartowało 122 dzieciaków (zapisanych elektronicznie było 74).

 

Punktualnie o godzinie 10.00 wystartowały dziewczynki rocznik 2011 i młodsi a po nich chłopcy z tego samego rocznika. W następnej kolejności wystartowali dziewczynki i chłopcy z rocznika 2008-2010 na 200 m i odpowiednio w rocznikach 2005-2007 na 400 m i 2002-2004 na 800 m. Emocji było co niemiara, ale zdecydowanie więcej było uśmiechów i radości.

Wyniki biegów dziecięcych:

 

Rocznik 2011 i młodsi na 100 m:

Dziewczyny

1. Adrianna Wolf

2. Helena Michalak

3. Zuzanna Lubik

Chłopcy

1. Cyprian Fleischer

2. Piotruś Piosik

3. Aleksander Piechota

 

Rocznik 2008-2010 na 200 m:

Dziewczyny

1. Olga Litke

2. Emilia Hołyńska

3. Zuzanna Lisek

Chłopcy

1. Kajetan Kasprzak

2. Sebastian Dubkiewicz

3. Jan Podolski

 

Rocznik 2005-2007 400 m:

Dziewczyny

1. Zuzanna Doroba

2. Olga Kordykiewicz

3. Julia Wojciechowska

Chłopcy

1. Adrian Kamiński

2. Paweł Wojciechowski

3. Mateusz Kuchenbeker

 

Rocznik 2002-2004 800 m:

Dziewczyny

1. Łucja Malak

2. Michalina Siejakowska

3. Maja Borchard

Chłopcy

1. Łukasz Calm

2. Michał Dzideczek

3. Paweł Brudło.

 

Po biegu na zawodników czekał posiłek i słodki upominek. Ponadto organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje. Prowadzone były animacje w postaci malowania buziek, pokazu dużych baniek dla dzieci, kolorowanie medali oraz lepienia z kolorowej masy solnej. Był też zamek dmuchany  z którego można było korzystać za darmo.

O godzinie 12.00 dyrektor biegu Andrzej Głuchowski i Burmistrz Witold Maciołek strzałem z pistoletu otworzyli bieg główny na 15 km oraz „Siódemkę z haczykiem” czyli 7,5 km. W biegu na 7,5 km dla kronikarskiego porządku kolejność w kategorii OPEN przedstawia się następująco:

1. Konrad Majdziński

2. Wojciech Szymczak

3. Milena Sadowska.

Pełne wyniki zamieszczone są na stronie Cross Sierakowski oraz facebooku.

 

W biegu głównym na 15 km zwyciężyli:

1. Jakub Szymankiewicz

2. Przemysław Fornalik

3. Paweł Łączny

 

Prowadzona była również klasyfikacja w kategorii „LEŚNIK”:

1. Rafał Żubrowski

2. Mariusz Zieliński

3. Zbigniew Klapa.

 

Na dorosłych również czekał posiłek i słodki upominek. Po chwili odpoczynku i wytchnienia przystąpiono do dekoracji zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Zawody prowadził pan Roman Toboła, który jest mistrzem ceremonii i jak mało kto, potrafi stworzyć klimat biegu.

Organizatorzy w tym roku zafundowali niespodziankę w ramach pakietu startowego. Dzięki współpracy z fotosa.pl każdy z uczestników na podstawie numeru startowego pobiera średnio 5 zdjęć biegu.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim zawodnikom i kibicom za uczestnictwo, za wspaniałą atmosferę, za dobra zabawę bo w gruncie rzeczy to ma być dla wszystkich przyjemność i radość mimo trudu i wysiłku.

 

To może Cię także zainteresować:
Sieraków: Uroczystości związane z pamięcią 78 rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę w dniu 17 września 1939r.
Koszykarze z Sierakowa powołani do kadry wojewódzkiej
Otwarcie Poradni Specjalistycznych w Sierakowie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: sierakow.pl / info. OSiR (DW) | foto: sierakow.pl / fotosa.pl

Komentarze