Przedszkola publiczne w gminie Międzychód za darmo

02.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#przedszkole   #międzychód   

28 lutego 2017 roku podczas sesji Rady Miejskiej międzychodzcy radni przychylili się do uchwały zaproponowanej przez Burmistrza i zwolnili rodziców dzieci uczęszczających do przedszkoli publicznych z opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego.

 

Gmina Międzychód stała się tym samym jedyną lub jedną z nielicznych gmin w kraju, które zdecydowały się na takie działanie. Oznacza to spore oszczędności dla rodziców, którzy do tej pory dopłacali złotówkę do każdej dodatkowej godziny ponad ustawowo wolne od opłat 5 godzin między 8.00 a 13.00.

Statystyki mówią, że przeciętna rodzina dopłaca 3 zł dziennie za pobyt swojego dziecka w przedszkolu, co przy 20 dniach roboczych w miesiącu daje oszczędności rzędu 60 złotych. Uchwała ma zacząć obowiązywać od 1 września 2017 roku.

Poza tą formą wsparcia dla rodzin gmina corocznie funduje materiały plastyczne wykorzystywane przez przedszkolaków podczas zajęć, a bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się program „Nauka pływania pod Patronatem Burmistrza Międzychodu”. Aktualnie z programu korzysta ponad 370 maluchów, a już od września ta liczba może przekroczyć 1000 dzieci, kiedy zostaną nim objęci uczniowie klas I-III.

 

To może Cię także zainteresować:
Międzychód: XVI Święto Podgrzybka
Międzychód: Piknik z moim pupilkiem
I Turniej Piłki Plażowej o Puchar Starosty Międzychodzkiego

red. | źródło: miedzychod.pl | foto: facebook.com//Przedszkolenr3imJanaBrzechwy

Komentarze