„Młodzieżowi Liderzy Zdrowia kontra HIV”

07.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #zdrowie   #hiv   #międzychód   

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Międzychodzie, zorganizował w Klubie „Pod Gruszą”, kolejny cykl szkoleń promujących zdrowie pt: „Młodzieżowi Liderzy Zdrowia kontra HIV” dla przedstawicieli młodzieży z pięciu szkół ponadgimnazjalnych powiatu międzychodzkiego. W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół: Nr 1, Nr2, Nr 3, Liceum Ogólnokształcącego w Międzychodzie i Zespołu Szkół w Sierakowie.

 

Głównym celem było przekazanie młodzieży aktualnej wiedzy na temat HIV i AIDS i najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie oraz zachęcenie ich do przekazywania zdobytej wiedzy w dalszej edukacji rówieśniczej. Ponadto prowadzona była szeroko rozumiana prewencja prozdrowotna z zakresu profilaktyki nowotworowej raka piersi i szyjki macicy oraz cewy nerwowej. Problem ten omówiła przełożona pielęgniarek i położnych szpitala SPZOZ w Międzychodzie.

Promowano również zdrowy styl życia jako alternatywę do niebezpiecznych dla zdrowia i życia zachowań. Specjalista z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i pracownik oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia przeprowadzili warsztaty edukacyjno-informacyjne dotyczące zdrowia psychicznego. W ramach spotkania przygotowano specjalny test wiedzy nt. Depresji – trzech laureatów nagrodzono. Omówiono również problem zażywania przez młodzież środków psychoaktywnych.

W przedsięwzięciu wzięło udział 25 uczniów. Każdy z uczestników otrzymał pakiet edukacyjny z materiałami szkoleniowymi, Certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu długopis z logo organizatora.

Powyższe przedsięwzięcie realizowane jest przy wsparciu organizacyjnym Starostwa Powiatu i Gminy w Międzychodzie.

 

To może Cię także zainteresować:
Międzychód: XVI Święto Podgrzybka
Międzychód: Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty
Pieśni żeglarskie zabrzmiały w Starym Porcie

red. | źródło: sierakow.pl / Anastazja Krysztofek-Kinal Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Międzychodzie | foto: sierakow.pl

Komentarze