Policyjne podsumowanie weekendu 7-9.04.2017r.

11.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kolizja   #wypadek   #interwencja   #międzychód   

W miniony weekend policjanci odnotowali cztery zdarzenia drogowe, kilkanaście interwencji oraz oszustwo internetowe przy zakupie telefonu.

 

Zdarzenia drogowe:

07.04.2017 godzina 22.35 Gorzyń: kierujący samochodem osobowym uderzył w przebiegającą przez drogę sarnę.

Zwierzęta nagle pojawiające się na drodze mogą stać się przyczyną poważnych wypadków. Wielokrotnie widzimy je w pobliżu drogi w różnych porach roku. Drogi w Polsce często prowadzą przez lasy, wiele dróg, w tym również krajowych, prowadzi nie tylko przez tereny leśne, gdzie pojawiają się dzikie zwierzęta, ale przez rejony wiejskie, w których mogą występować także zwierzęta gospodarskie. Kierujący w takich miejscach musi być przygotowany na ewentualność wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na drogę, szczególną uwagę należy zachować zwłaszcza nocą, kiedy zwierzęta wabione blaskiem świateł wychodzą z przydrożnych lasów. Widoczne z daleka w światłach reflektorów charakterystyczne odbicie gałek ocznych zwierzyny płowej winno być dla każdego kierującego sygnałem do zdjęcia nogi z gazu i zachowania szczególnej ostrożności.

08.04.2017 rok godzina 15.40 droga pomiędzy Sierakowem a Piłką: pomiędzy dwoma wymijającymi się pojazdami doszło do bocznego zderzenia. Kierowcy byli trzeźwi.

09.04.2017 rok godzina 14.15 parking w m. Bielsko: kierowca busa cofając uderzył w zaparkowany przy posesji BMW. Kierowca busa odjechał z miejsca. Policjanci ustalili kto siedział za jego sterami. Wobec bohatera tego zdarzenia mundurowi zastosowali postępowanie mandatowe.

09 kwietnia 2017 roku godzina 00.35 Bielsko: kierująca samochodem osobowym marki BMW jadąc ulicą Przemysłową na skrzyżowaniu z ulicą Armii Poznań nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z motocyklistą, mieszkańcem gminy Chrzypsko Wielkie. Sprawczyni, mieszkanka Bielska, ukarana mandatem karnym w wysokości 300 złotych. Na konto kierującej wpłynęło 6 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że od kilku dni pogoda sprzyja użytkownikom jednośladów. Na drogach, kierowców tych pojazdów będzie coraz większa liczba. Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i hełmy ochronne. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest, aby obie grupy przestrzegały przepisów i szanowały się nawzajem. To da szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

Od początku 2017 roku Policja odnotowała 703 wypadków z udziałem pojazdów jednośladowych, w ich wyniku śmierć poniosło 47 użytkowników dróg, a obrażenia 703. Niech to będzie przestrogą dla nas wszystkich.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo. Motocykliści, motorowerzyści jak i rowerzyści są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Policjanci ponownie przypominają o bezpiecznych zakupach w internecie. Mieszkanka gminy Sieraków za pośrednictwem portalu internetowego zdecydowała się na zakup telefonu komórkowego. By transakcja mogła dojść do skutku na konto sprzedającego miały wpłynąć pieniądze. Tak też się stało. Uczciwa kupująca przesłała środki na konto nieuczciwego sprzedającego a ten się ulotnił. Teraz poszukują go policjanci. Kilka dni temu pisaliśmy o dwóch innych oszustach, którzy oszukali kupujących z powiatu międzychodzkiego.

Podczas korzystania z Internetu - najważniejsza jest nasza rozwaga i odpowiedzialność, one zagwarantują nam bezpieczeństwo.

 

To może Cię także zainteresować:
Międzychód: XVI Święto Podgrzybka
Międzychód: Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty
Pieśni żeglarskie zabrzmiały w Starym Porcie

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl / Wykorzystano materiały z KGP | foto: Internet

Komentarze