Bezpieczna Wielkanoc

12.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #wielkanoc   #bezpieczeństwo   #międzychód   

Święta Wielkanocne to czas radosny i spokojny, ale i również czas zwiększonej aktywności przestępców. Policjanci z Międzychodu przypominają mieszkańcom powiatu i nie tylko, by w tych świątecznych przygotowaniach zadbali także o bezpieczeństwo swoje oraz bliskich.

 

BY NIE STAĆ SIĘ OFIARĄ PRZESTĘPSTWA,

pamiętajmy o kilku zasadach:

  • zachowajmy szczególną ostrożność w sieciach handlowych, na bazarach, targowiskach - zwracajmy baczniejszą uwagę na podręczne torby, nie przechowujmy portfeli z pieniędzmi i dokumentami w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza, czy kurtki,
  • podróżując tramwajem, autobusem lub pociągiem bagaże (torebki, teczki) trzymajmy zawsze przed sobą,
  • nie trzymajmy przy sobie więcej pieniędzy niż jest to konieczne.

 

Pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu swojego mieszkania lub domu przed włamywaczami. Wyjeżdżając, nie zostawiajmy śladów wskazujących na nieobecność domowników, takich jak np. korespondencja w skrzynce pocztowej, zasłonięte w ciągu dnia okna. Przed wyjazdem pamiętajmy również o zamknięciu okien i drzwi i włączeniu systemu zabezpieczającego, jeśli takim dysponujemy. Pamiętajmy, że w takiej sytuacji najlepszym zabezpieczeniem jest nasz sąsiad. Poprośmy go o zwrócenie uwagi podczas naszej nieobecności na nasz dobytek.

Gdy zabezpieczymy mieszkanie, dom i wyruszymy w drogę, zadbajmy także o bezpieczeństwo naszej podróży samochodem. Pamiętajmy, że tutaj najważniejszy jest rozsądek i zdolność przewidywania. Stosujmy się do ograniczeń prędkości, zwracajmy uwagę na oznakowanie dróg. Przede wszystkim jednak zrezygnujmy z prowadzenia samochodu po spożyciu alkoholu.

Auta parkujmy w miejscach do tego wyznaczonych, dobrze oświetlonych i najlepiej strzeżonych. Nie zostawiajmy bagażu i innych wartościowych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu, zabierajmy je ze sobą lub w ostateczności zamykajmy w bagażniku.

Mundurowi przypominają, że nawet w okresie świątecznym oprócz telefonu komórkowego, z policjantami można skontaktować się za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji telefonicznej Moja Komenda.

 

To może Cię także zainteresować:
Międzychód: XVI Święto Podgrzybka
Międzychód: Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty
Pieśni żeglarskie zabrzmiały w Starym Porcie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.pl | foto: miedzychod.pl

Komentarze