Młodzieżowi Liderzy Zdrowia

07.06.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#zdrowie   #szkoła   #międzychód   

Po raz kolejny w Klubie „Pod Gruszą” Międzychodzie ul. Zamkowa 2 – przeprowadzono szkolenie Młodzieżowych Liderów Zdrowia, adresowane do uczniów szkół gimnazjalnych powiatu międzychodzkiego. Prowadzona była szeroko rozumiana prewencja prozdrowotna. Promowano zdrowy styl życia jako alternatywę do niebezpiecznych dla zdrowia i życia zachowań.

 

Lekarz kardiolog przedstawił skutki zdrowotne nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży. Natomiast edukatorzy z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Międzychodzie, przeprowadzili warsztaty edukacyjno - informacyjne dotyczące profilaktyki antytytoniowej i uzależnień, omówili problem dopalaczy i konsekwencje ich spożywania.

W przedsięwzięciu wzięło udział 23 uczniów. Każdy z uczestników otrzymał pakiet edukacyjny z materiałami szkoleniowymi, długopis z logo organizatora oraz Certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

 

To może Cię także zainteresować:
Kolejny kurs podstawowy OSP zakończony
III-liga kobiet w Międzychodzie
XIII Zawody Strzeleckie Samorządowców

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: sierakow.pl / informacja Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Międzychodzie | foto: sierakow.pl

Komentarze