Szczęśliwie zakończone poszukiwania

13.06.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #straż   #poszukiwania   #zaginiony   #międzychód   

Od piątku, policjanci wspólnie ze strażakami poszukiwali zaginionego mieszkańca Gorzycka Starego. Mundurowi byli wspierani także przez rodzinę zaginionego i okolicznych mieszkańców. Mężczyzna został odnaleziony w terenie leśnym pomiędzy Gorzyniem a Gorzyckiem Starym.

 

W piątek, 9-go czerwca do policjantów zgłosili się najbliżsi 76-latka z Gorzycka Starego. Stwierdzili, że chory mężczyzna wyszedł z psem dzień wcześniej z domu i nie na z nim żadnego kontaktu.

Rozpoczęła się akcja poszukiwawcza. W kolejnym dniu poszukiwań do policjantów dołączyli strażacy, rodzina i okoliczni mieszkańcy, którzy chcieli pomóc w jak najszybszym odnalezieniu zaginionego.

Funkcjonariusze w międzyczasie zbierali informacje o prawdopodobnym miejscu pobytu mężczyzny.

Poszukiwania były kontynuowane do 12 czerwca br.

Poszukujący sprawdzili okoliczne miejscowości, lasy i pola. Dzięki informacjom uzyskanym od wędkarza nad jeziorem Gorzyńskim i szczekaniu psa, mężczyzna odnalazł się w rejonie mokradeł pomiędzy Gorzyniem a Gorzyckiem. Najprawdopodobniej wpadł do nich ześlizgując się ze skarpy, skąd o własnych siłach nie mógł się wydostać.

Strażacy natychmiast udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy, przekazując go następnie pod fachową opiekę medyczną.

 

To może Cię także zainteresować:
Kolejny kurs podstawowy OSP zakończony
III-liga kobiet w Międzychodzie
XIII Zawody Strzeleckie Samorządowców

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl | foto: miedzychod.policja.gov.pl

Komentarze