Warsztaty w ramach projektu "Tacy sami"

27.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#warsztaty   #międzychód   

25 lipca br. w CAK Międzychód przeprowadzono warsztaty połączone z wykładem pn.: "Poznaj niepełnosprawność". Warsztaty odbyły się w ramach projektu "Tacy Sami - Spot promujący pozytywne postawy w stosunku do osób z niepełnosprawnościami" - dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

 

Warsztaty poprowadzili Damian Kupczyk oraz Magdalena Lamcha.

Dzieci i Młodzież w ramach wykładu dowiedziały się, jakie są rodzaje niepełnosprawności, a w ramach przygotowanych pięciu stanowisk, mogły przez chwilę poczuć się jak osoba niepełnosprawna i zrozumieć, w jaki sposób funkcjonuje ona w otaczającym świecie.

Uczestnicy warsztatów musieli rozpoznawać przedmioty z wyłączeniem wzroku (opaski na oczach) oraz mając na rękach różnej grubości rękawice, narysować obraz za pomocą ust lub stóp, przeprowadzić osobę z zawiązanymi oczyma przez salę i samemu być przeprowadzonym, przekazać komunikat w ramach zabawy "głuchy telefon" mając w jednym uchu zatyczkę, czy przeprowadzić przez salę osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim.

Odczucia uczestników zapisane zostały na kartkach papieru, co pokazuje jak bardzo emocjonalne i rozwijające świadomość są takie warsztaty.

Stowarzyszenie Homini wierzy, że dzięki edukacji i integracji dzieci i młodzieży pełnosprawnej z osobami z niepełnosprawnościami, można wpływać na postawy w stosunku do osób niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie serdecznie dziękuje za uczestnictwo oraz zaangażowanie wszystkim wolontariuszom, a także pracownikom Centrum Animacji Kultury.

 

To może Cię także zainteresować:
Międzychód: XVI Święto Podgrzybka
Międzychód: Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty
Pieśni żeglarskie zabrzmiały w Starym Porcie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.pl | foto: miedzychod.pl

Komentarze