Oświadczenie w sprawie uciążliwego zapachu

01.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#pole   #gospodarstwo   #nawóz   #międzychód   

Urząd Miasta i Gminy w Międzychodzie informuje, że nieprzyjemny zapach, unoszący się w Międzychodzie i okolicach w ostatnich dniach związany jest z działalnością rolniczą. Gospodarstwo rolne posiadające znaczny areał ziemi na terenie Gminy w ww. okresie nawoziło pola uprawne nawozami naturalnymi. Jest to zgodne z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 10 lipca 2007r. o nawozach i nawożeniu (Dz. U. z 2017r., poz. 668). Jednocześnie informujemy, że prace związane z wywożeniem obornika przez ww. gospodarstwo zostały zakończone.

 

Jednocześnie informujemy, że została przeprowadzona wizytacja terenu, na którym dokonywano nawożenia i nie stwierdzono nieprawidłowości w tej materii. 

Prosimy mieszkańców o kilkudniową wyrozumiałość w trudach znoszenia nieprzyjemnego zapachu. Przypominamy że gmina jest obszarem miejsko-wiejskim, więc odór powstający z produkcji zwierzęcej może na takim terenie występować.

 

To może Cię także zainteresować:
Międzychód: XVI Święto Podgrzybka
Międzychód: Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty
Pieśni żeglarskie zabrzmiały w Starym Porcie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.pl | foto: miedzychod.pl

Komentarze