Narkotyki w bagażach podróżujących na Woodstock

04.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #narkotyki   #międzychód   

W dniach 2-3 sierpnia policjanci z międzychodzkiej jednostki wspólnie z funkcjonariuszem Wojewódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu z psem Demo, przeprowadzili na terenie powiatu działania związane z ujawnianiem sprawców przestępstw narkotykowych.

 

Podczas prowadzonych działań na drodze krajowej nr 24 skontrolowano 29 pojazdów, 111 osób i przeprowadzono 128 kontroli bagażu. Ich efektem było ujawnienie substancji odurzających u pięciu osób. Największą ilość narkotyku (12,357 grama) w postaci marihuany posiadał przy sobie 29-letni mieszkaniec Tarnowa Podgórnego, natomiast 26-letni mieszkaniec powiatu wrzesińskiego posiadał przy sobie 0,659 grama narkotyku. Okazało się przy tym, że w przeszłości był już karany za przestępstwo narkotykowe. Wśród zatrzymanych był również mieszkaniec Zakrzewa oraz jeden nieletni (16 l.) mieszkaniec Opalenicy ze swoim kolegą.

Wszyscy usłyszeli zarzut z art. 62 ust. 1 i 3 ustawy z dn. 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu nanakomanii, który stanowi że:

1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

(...)

3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

O losie mężczyzn zadecyduje Sąd Rejonowy w Szamotułach, natomiast w przypadku nieletniego - Wydział Rodzinny Sądu Rejonowego w Nowym Tomyślu.

 

To może Cię także zainteresować:
Międzychód: XVI Święto Podgrzybka
Międzychód: Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty
Pieśni żeglarskie zabrzmiały w Starym Porcie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl / Waldemar Rymarski | foto: miedzychod.policja.gov.pl

Komentarze