Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarza

30.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#zmiana organizacji ruchu   #międzychód   

Policyjna akcja ma zapewnić płynność i bezpieczeństwo ruchu pojazdów i pieszych, w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Na terenie powiatu międzychodzkiego działania są prowadzone od 27 października do 2 listopada. Sprawdź jak dojechać do cmentarzy!

 

Jak co roku, w okolicach cmentarzy nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Od dnia 31 października br., od godz. 9.00 do dnia 1 listopada do godz. 9.00 oraz od dnia 1 listopada od godz. 16.00 do dnia 2 listopada do godz. 15.00 dojazd do cmentarza komunalnego w Międzychodzie odbywać się będzie poprzez dwukierunkową ulicę Gorzycką, a następnie jednokierunkową ulicą Cmentarną. Wyjazd z cmentarza odbywać się będzie jednokierunkowym odcinkiem ulicy Cmentarnej o nawierzchni gruntowej do ulicy Gorzyckiej.

1 listopada, w godzinach od 09.00 do 16.00 dojazd do cmentarza odbywać się będzie odcinkiem jednokierunkowej ul. Gorzyckiej, a następnie ul. Cmentarną. Wyjazd z cmentarza odbywać się będzie odcinkiem ul. Cmentarnej (przez ogródki działkowe), następnie ul. Chopina i ul. Kurpińskiego do ulicy Gorzyckiej, gdzie obowiązuje dotychczasowa organizacja ruchu.

Stosownie do zmiany organizacji ruchu czasowo nastąpi zmiana oznakowania dróg dojazdowych do cmentarza.

 

Uroczystości związane z dniem Wszystkich Świętych w dniu 01.11.2017 roku odbywać się będą:

Międzychód - Cmentarz Komunalny ul. Cmentarna godz. 13.00

Międzychód - Cmentarz Parafialny ul. Chrobrego godz. 10.30 (procesja)

Sieraków godzina 13.30

Kwilcz godzina 14.00

Kamionna godzina 14.00

Łowyń godzina 10.00

Lewice godzina 12.00

Lubosz godzina 14.00

 

Międzychodzka Policja przypomina, że w dniu poprzedzającym Święto Zmarłych tj. 31 października obowiązywał będzie zakaz poruszania się dla pojazdów powyżej 12 ton / nie dotyczy autobusów/ w godz. 18:00 do 22:00 oraz w dniu 1 listopada od godz. 8:00 do godz. 22:00.

W okresie święta zmarłych nastąpi wzmożony ruch pojazdów i pieszych na drogach. W rejonach cmentarzy, dworców, na trasach wjazdowych i wyjazdowych będzie on bardziej uciążliwy niż kiedykolwiek. Policja przypomina o podstawowych zasadach o których praktycznie każdy z nas musi pamiętać a w szczególności kierowcy.

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków na drodze, o bezpiecznych odstępach pomiędzy pojazdami, o włączeniu świateł. Niedopuszczalnym jest wsiadanie za kierownice po alkoholu. Sprawdźmy stan techniczny pojazdu - światła, opony, układ hamulcowy i kierowniczy.

Prócz pojazdów na drodze pojawią się również piesi - korzystajmy z chodników, a w przypadku ich braku z pobocza. Za nim z niego skorzystamy upewnijmy się, że możemy bezpiecznie z tego pobocza skorzystać, nie wchodźmy pod nadjeżdżające pojazdy sądząc, że zdążymy przejść za nim nadjedzie. Przez jezdnię przechodźmy w miejscach do tego przeznaczonych. Zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu nie tylko poza obszarem zabudowanym ale również i w mieście.

Na groby najbliższych nie wybierzemy się sami będą tam również i kieszonkowcy, którzy tylko będą korzystać z okazji by nas okraść. Z reguły nie działają oni sami, tylko w kilkuosobowych grupach. Skorzystają z tłoku lub go zaaranżują by odwrócić naszą uwagę. Wybierając się na cmentarze nie zabierajmy ze sobą większych kwot pieniędzy, czy wartościowych przedmiotów (biżuterii) lub ważnych dokumentów. Pamiętajmy gdy już wybierzemy się w podróż i na cmentarze by nie zostawiać wartościowych przedmiotów w samochodach na widoku, by zamknąć mieszkanie, opróżnić skrzynkę z listami, zabrać ulotki spod drzwi, zapalmy światło by sprawić wrażenie obecności domowników i nie pozostawiajmy wiadomości na sekretarce, "że wyjechaliśmy i wrócimy za kilka dni".

Pomimo tego gdy padniemy ofiarą przestępstwa, poinformujmy niezwłocznie Policję, starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów by przekazać je policjantom.

Zwróćmy uwagę na zmiany w organizacji ruchu, pojawią się nowe oznaczenia dojazdowe w rejony cmentarzy. W newralgicznych miejscach pojawią się policjanci, którzy będą kierować ruchem. Takie rozwiązanie nastapi nie tylko w Międzychodzie. Policjanci będą w rejonach cmentarzy w całym kraju. Warto sobie przypomnieć co oznaczają sygnały dawane przez policjanta kierującego ruchem na skrzyżowaniu. Taką informację znajdą Państwo na naszej stronie.

 

To może Cię także zainteresować:
Międzychód: II urodziny Studia Tańca Remix Międzychód
Wypadek pod Gorzyniem
Wizyta uczniów w Urzędzie Miasta i Gminy w Międzychodzie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl | foto: pixabay.com

Komentarze