Trzeźwi z pijanym

09.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kierowca   #alkohol   #auto   #międzychód   

Policjanci zatrzymali kierowcę samochodu, który miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. Jechali z nim młodzi mieszkańcy gminy Międzychód.

 

7 listopada br. około godziny 21.00 patrolujący ulice Międzychodu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej czarną osobówkę, którą według anonimowej osoby kieruje pijany mężczyzna.

Podczas kontroli drogowej okazało się, że zgłoszenie ma swoje potwierdzenie. Badanie kierowcy wykazało obecność 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto 23-letni kierowca, mieszkaniec gminy Międzychód nie miał w ogóle uprawnień do kierowania samochodem.

Kierowca w aucie przewoził czworo młodych ludzi w wieku od 19 do 29 lat. Wszyscy pomimo dorosłego wieku wykazali się lekkomyślnością, wsiadając do auta, którego kierowca był pijany.

Międzychodzcy stróże prawa apelują, aby pasażerowie aut byli wyczuleni na problem alkoholu. By właśnie oni wykazali się większą dojrzałością i mądrością niż kierowca, który po pijaku chce szpanować przed znajomymi.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kierowca odpowie przed sądem oraz zgodnie z przepisami będzie orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz grzywna w wysokości min. 5 tys. zł dla osoby, która pierwszy raz jechała w stanie nietrzeźwości oraz min. 10 tys. zł dla osób za ponowne prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna za kierownie samochodem bez uprawnień został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, policjanci zatrzymali również od auta dowód rejestracyjny z uwagi na brak aktualnych badań technicznych.

 

To może Cię także zainteresować:
Międzychód: II urodziny Studia Tańca Remix Międzychód
Wypadek pod Gorzyniem
O krok od tragedii - zderzenie pojazdów w Luboszu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl | foto: ddwlkp.pl

Komentarze