Sieraków w Top 5 kurortów i letnisk

06.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kurort   #letnisko   #top 5   #gmina sieraków   

Znamy już wszystkich laureatów głosowania ogólnopolskiego na TOP 5 kurortów i letnisk organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Sieraków jako reprezentant województwa Wielkopolskiego dzięki wsparciu internautów znalazł się ostatecznie na bardzo dobrym 4 miejscu rankingu.

 

Pod koniec ubiegłego roku Polska Organizacja Turystyczna wytypowała 5 najlepszych kurortów i letnisk w Wielkopolsce. Wśród nich znalazły się miasta tj. Boszkowo, Powidz, Skorzęcin, Ślesin oraz Sieraków. W terminie od 16-go do 30-go listopada 2016 r. w internetowej sondzie Sieraków zebrał najwięcej głosów internautów i tym samym automatycznie został kandydatem reprezentującym woj. wielkopolskie w ankiecie ogólnopolskiej.

Każdy laureat wytypowany w 16 edycjach regionalnych miał okazję brać udział w finałowej sondzie, która trwała od 15 marca 2017 roku do 3 kwietnia 2017 roku. Walka o głosy oraz wsparcie internautów trwała do końca poniedziałku. Ostatecznie Sieraków zajmuje 4 miejsce i znajduje się w Top 5 najlepszych destynacji turystycznych w Polsce.

 

Lista Top 5 hitów atrakcji turystycznych sondy ogólnopolskiej:

1. Janów Lubelski - 41,3 % głosów

2. Ustroń - 37,5 % głosów

3. Goniądz - 6,2 % głosów

4. Sieraków - 2,7 % głosów

5. Szczawnica - 2,6 % głosów

 

Więcej informacji na stronie: https://www.polska.travel/pl/top-5-kurortow-i-letnisk-2/

 

To może Cię także zainteresować:
Gmina Sieraków przyjazna dla rowerzystów

red. | źródło: sierakow.pl (DW) | foto: sierakow.pl

Komentarze