Oszustwo na pracownika socjalnego

10.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #oszust   #senior   #sieraków   

8 listopada br. w południe w Sierakowie osoba podając się za pracownika Ośrodka Pomocy Społecznej wykorzystała nieuwagę starszego małżeństwa i ukradła ich oszczędności.

 

Do zdarzenia doszło 08 listopada br, około godziny 12.00 kiedy to nieznany mężczyzna podając się za pracownika socjalnego Ośrodka Pomocy Społecznej poinformował domowników, że jako osoby starsze mogą uzyskać pomoc finansową z Unii Europejskiej w wysokości kilku tysięcy złotych.

Pod namową fałszywego pracownika, małżeństwo potwierdziło, że są w posiadaniu gotówki. By o tym się przekonać oszust poprosił o jej okazanie. Następnie zażądał dokumentów tożsamości, spisując z nich dane.

Podczas tych krętackich numerów, rabuś wykorzystał nieuwagę starszych osób, ukradł pieniądze i się ulotnił. Małżeństwo stwierdziło ich brak po jakimś czasie.

Stróże prawa apelują o zachowanie czujności w podobnych przypadkach. Przede wszystkim musimy pamiętać, by nie przekazywać i pokazywać pieniędzy osobom, których nie znamy. O wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach należy pilnie poinformować Policję.

Policjanci apelują również do sąsiadów by zwracali uwagę co się wokół ich miejsca zamieszkania dzieje, w przypadku pojawienia się osób obcych, dziwnie się zachowujących, chodzących bez celu, obserwujących posesję lub budynki wielorodzinne, informowali również anonimowo o swoich podejrzeniach policjantów.

Mundurowi zwracają się z prośbą do osób mających jakiekolwiek informacje w tej sprawie, spostrzeżenia lub widzieli wczoraj w godzinach południowych w Sierakowie przy ulicy Dworcowej (bloki) mężczyznę w wieku około 50 lat, który na głowie miał założoną czapkę koloru czarnego typu dżokejka bdb, przekazali je policjantom pod numer alarmowy 997.

 

To może Cię także zainteresować:
Wypadek pod Gorzyniem
O krok od tragedii - zderzenie pojazdów w Luboszu
Pijany dachował renówką

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / asp. sztab. Przemysław Araszkiewicz Oficer prasowy KPP w Międzychodzie | foto: ddwlkp.pl

Komentarze