Wypadek na drodze nr 24 w Luboszu

24.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #straż   #wypadek   #auto   #kwilcz   

23 sierpnia br. ok. godz. 14:00, na drodze krajowej nr 24 w Luboszu (gm. Kwilcz) doszło do groźnego wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych: opla corsy i renault scenic. Jedna osoba została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu. To kolejny - w ciągu trzech dni - wypadek na tym odcinku drogi biegnącej przez powiat międzychodzki.

 

Kierująca oplem corsą 55-letnia mieszkanka gminy Kwilcz, jadąc od strony Lubosza w kierunku Kwilcza, na pasie ruchu rozdzielonym wysepką, rozpoczęła manewr zawracania w miejscu zabronionym (wyłączonym z ruchu znakiem P21). Jadące za nią renault scenic, kierowane przez 35-letniego mieszkańca gminy Kwilcz, nie wyhamowało i z dużą siłą uderzyło w lewy bok opla.

W wyniku tego zdarzenia kierująca oplem z obrażeniami ciała została przetransportowana przez LPR do szpitala w Poznaniu, natomiast jej 18-miesięczny wnuk do szpitala w Międzychodzie, gdzie na szczęście nie stwierdzono u niego obrażeń ciała. Ze zdarzenia bez szwanku wyszedł drugi pasażer opla, podobnie jak kierowca i pasażer renault.

Na drodze nr 24 wprowadzono ruch wahadłowy. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku i wykonali niezbędne czynności związane z obsługą tego typu zdarzeń. Wspomagani byli przez strażaków z KP PSP Międzychód i OSP Lubosz. Ruch na drodze przywrócono ok. godz. 17:30.

Policjanci z KP w Sierakowie będą teraz wyjaśniali okoliczności tego wypadku.

 

To może Cię także zainteresować:
Napad, którego nie było
Oszust zaatakował - policjanci przestrzegają!
Strażacy na "Wielkim smażeniu powideł"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl / Waldemar Rymarski/KPP Międzychód | foto: miedzychod.policja.gov.pl

Komentarze