geometria kół

geometria kół

Geometria kół i zbieżność w Warszawie

PomocDrogowaSOS to serwis, który wykonuje geometria kół Warszawa z wykorzystaniem technologii 3D. Ta zaawansowana technika zapewnia dokładne pomiary. Geometria kół 3D pozwala wykryć nawet najdrobniejsze odchylenia od rozstawu osi. Zapewnia to precyzyjne ustawienie kół i poprawia bezpieczeństwo podczas jazdy.

geometria kół
geometria kół Warszawa

Geometria kół 3D w Warszawie

Komputerowa geometria kół 3D zapewnia trójwymiarowe odwzorowanie ustawienia kół we wszystkich płaszczyznach. Kamery z zaawansowaną technologią są wykorzystywane do określenia rozstawu osi, rozstawu kół, jak również kątów pionowych. Badanie geometrii kół prowadzi do zebrania wielu parametrów, które następnie porównujemy z wytycznymi katalogów pojazdów. Usuwamy wszelkie odchylenia od normy, poprawiając tym samym bezpieczeństwo i zmniejszając zużycie opon. Jeszcze dokładniejszą diagnozę możemy rozpocząć wykorzystując geometrię kół.

Jak często należy badać geometrię samochodu?

Kontrolę zbieżności kół należy przeprowadzać przynajmniej raz w roku. Zazwyczaj w miesiącach zimowych pojazd jest narażony na uszkodzenia. Również kontrola serwisowa musi być przeprowadzona po każdej sezonowej lub generalnej wymianie kół lub opon. Niezwykle istotne jest utrzymanie właściwego ciśnienia w oponach, szczególnie w przypadku wymiany kompletu. Zaleca się również konsultację z mechanikiem w celu zbadania ustawienia zbieżności w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek problemów z układem kierowniczym lub zawieszeniem. Może to spowodować korekty w ustawieniu kół. Dodatkowo, ważne jest, aby sprawdzić parametry zbieżności po kolizji.


Większość kierowców nie jest zainteresowana tym, aby upewnić się, że geometria kół jest prawidłowa dla ich pojazdów. Dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że brakuje im wiedzy, aby rozpoznać, co może się stać z pojazdem, gdy nie jest on prawidłowo wyosiowany. Oferujemy profesjonalną mechanikę w Warszawie dla wszystkich kierowców.

Oto główne czynniki, które wpływają na prawidłową zbieżność kół:

Alignment

Ten parametr określa względne położenie kół przednich i tylnych. Zużycie opon może nastąpić, gdy zbieżność nie jest prawidłowa. Może to być niebezpieczne podczas pokonywania zakrętów lub jazdy po śliskiej nawierzchni.

Kąt pochylenia

Z przodu, kąt odchylenia od pionu koła. Ponadto nadmierny kąt pochylenia może powodować nierównomierne zużycie opon. Kąty pochylenia kół powinny być tak wyregulowane, aby zapewnić równe położenie kół na podłożu podczas skrętu.

Kąt wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy

Kąt pomiędzy osią sworznia zwrotnicy a pionową prostą każdego koła. Nieprawidłowa zbieżność kół może skutkować wygiętą kierownicą, siłą ciągnącą podczas hamowania lub jazdy.

Nasz serwis zapewnia diagnostykę geometrii kół, a w razie potrzeby komputerową geometrię. Nasi technicy mogą wykonać zarówno przednią jak i tylną zbieżność osi. Ważne jest, aby pamiętać o wyrównaniu zbieżności po wymianie amortyzatorów lub wahacza. Będzie dochodziło do nierównomiernego zużycia opon.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, jeśli szukasz laserowego wyrównania, które jest profesjonalne.

W jaki sposób wyregulować swoje koła? - Kiedy trzeba dokonać regulacji?

 • Jaki jest idealny moment na zmianę zbieżności kół w samochodzie?
 • Jeśli w Twoim pojeździe występują jakiekolwiek problemy z układem kierowniczym, zawieszeniem, zaleca się wykonanie zbieżności.
 • Wyrównanie kół powinno być sprawdzone, jeśli występują jakieś nietypowe wzorce jazdy.
 • Sprawdzenie zbieżności sugerowane jest po wypadku samochodowym lub kolizji, a także w przypadku silnego uderzenia w przeszkodę, jak np. uderzenie w krawężnik, czy inne stałe elementy na drodze.
 • Zbieżność kół jest oznaką problemów z geometrią kół
 • Do najczęstszych wskaźników problemu ze zbieżnością kół należą.
 • widoczne, nierównomierne zużycie opon,
 • Podczas skrętu można usłyszeć dźwięk kliknięcia dochodzący z kół.
 • Podczas jazdy podczas jazdy pociągnij samochód w jednym kierunku.
 • Reakcja pojazdu na ruchy kierownicą jest pogorszona
 • Mniejsza stabilność na zakrętach i bardziej chwiejne hamulce
 • Skrzywiona pozycja kierownicy Jeśli jedziesz prosto, Twoja kierownica będzie równie skrzywiona podczas skrętu.
 • Łatwo jest zauważyć problem w kształcie kół. Może to powodować problemy z torem jazdy i ściągać pojazd w jedną lub drugą stronę. Opony, które nie są prawidłowo ustawione mogą powodować ich szybsze zużycie.

 • Czy doświadczasz któregoś z tych objawów w swoim pojeździe? Umów się na wizytę w celu wyrównania kół w Warszawie

Wyrównanie kół Warszawa - różnorodność usług

W trakcie całego procesu przeprowadzamy dokładną kontrolę zbieżności i geometrii kół. Nasi wysoko wyszkoleni i wykwalifikowani mechanicy zapewnią Ci najwyższą jakość usług i przywrócą Ci bezpieczeństwo i spokój ducha. Potrzebujesz fachowego mechanika, który wyreguluje koła Twojego pojazdu? Nasz warsztat znajduje się w Warszawie.

Koszt wykonania geometrii kół

W warszawskim serwisie geometria kół i zbieżność kół kosztuje 89 polskich złotych. Każdy zakup będzie determinował koszt. Jest to wyłącznie cena usługi. Nie obejmuje ona materiałów eksploatacyjnych ani części zamiennych.

Komputerowa geometria kół w Warszawie

Serwis  świadczy szereg usług, które związane są z zawieszeniem dla samochodów. W naszej placówce można zbadać i wyregulować wszystkie modele i marki pojazdów. Do przeprowadzenia badań diagnostycznych wykorzystywany jest komputer z interfejsem bezprzewodowym.


Możemy również naprawić lub wymienić wszelkie inne części układu kierowniczego, takie jak drążki, końcówki i pompy kierownicze, a także przekładnie kierownicze. Zauważyłeś, że po skręceniu kierownicą Twój samochód porusza się w jedną lub drugą stronę? Nie odkładaj wizyty w naszym serwisie. Prawdopodobnie Twoje zawieszenie wymaga regulacji. Zużycie opon może wynikać ze złej geometrii.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *