Bar mleczny Warszawa

Najtańszy posiłek w Warszawie to bar mleczny

Najtańszy obiad w Warszawie - Bary mleczne smaczne jedzenie Warszawa

Warszawskie bary mleczne zajmują szczególne miejsce w świecie kulinarnym i gastronomicznym. Ich historia zaczyna się w 1986 roku, kiedy Stanisław Dauzewski otworzył w stolicy mleczarnię Nadswidrzańską. Był to pierwszy lokal w mieście, w którym serwowano dania wegetariańskie z mleka, jajek i mąki. Choć bary mleczne kwitły w Polsce w czasach PRL-u, w Warszawie były popularne już w 1972 roku. Takich restauracji było ponad 40! Dziś bary mleczne mogą współistnieć na lokalnym rynku gastronomicznym i nadal rozwijać się i prosperować! Dzisiejsze bary mleczne to połączenie starej tradycji z nowoczesnością, eleganckich restauracji z sieciami fast-food. Bary mleczne cieszą się popularnością ze względu na przystępne ceny, ciepłą i domową atmosferę, tradycyjną polską kuchnię oraz pyszne jedzenie, które oferują. Poniżej znajduje się lista 7 barów mlecznych, które warto odwiedzić będąc w stolicy.

Miejsce 7 Mokotowski Bar Mleczny

Mokotowski Bar Mleczny, mieszczący się przy ulicy Puławskiej 63, znajduje się w pobliżu Studia Filmowego Kadr i Cyfrowego Repozytorium Filmowego. To klasyczny przykład tradycyjnego baru mlecznego. Miejsce z obrusami i stolikami, samoobsługą i domowym menu. W barze można zamówić dania na dowóz lub na wynos (od poniedziałku do soboty w godz. 8.00-18.00).

Miejsce 5 Familijny Bar Mleczny

Mokotowski Bar Mleczny, mieszczący się przy ulicy Puławskiej 63, znajduje się w pobliżu Studia Filmowego Kadr i Cyfrowego Repozytorium Filmowego. To klasyczny przykład tradycyjnego baru mlecznego. Miejsce z obrusami i stolikami, samoobsługą i domowym menu. W barze można zamówić dania na dowóz lub na wynos (od poniedziałku do soboty w godz. 8.00-18.00).

Miejsce 6 - Bambino Bar mleczny

Bambino to kolejny warszawski bar mleczny. Znajduje się przy ulicy Hożej 19. Działa od 1957 roku. W menu znajdują się również dania kuchni polskiej. Bogate menu zawiera codzienne specjały oraz dania sezonowe. Bar jest dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00, a w weekendy i święta od 9.00 do 18.00.

Rusałka, 4 miejsce. Bar mleczny

Rusałka to bar mleczny, który znajduje się na warszawskiej Pradze Północ. Florianska 14, codziennie w godzinach 9.00-17.00. Istnieje możliwość zamówienia obiadu na wynos. W menu baru znajduje się tradycyjna polska kuchnia domowa, w tym dania mięsne, warzywne i mączne.

Miejsce 3 - Bar Mleczny Codzienny

Bar mleczny przy ulicy Grójeckiej 39 przypadnie do gustu tym, którzy kochają domowe jedzenie. Warszawski Codzienny Bar Mleczny serwuje różnorodne dania główne, zupy i ciasta. Istnieje możliwość zamówienia posiłku na miejscu lub z dostawą. Zamówienia można składać online, telefonicznie lub w sklepie w godzinach otwarcia restauracji (od 9.00 do 20.00).

Miejsce 2 - Bar mleczny Biedronka

Biedronka to popularny, zwłaszcza wśród mieszkańców Ochoty (ul. Grójecka 79), bar mleczny. W codziennym menu lunchowym można znaleźć domowe zupy, dania mięsne i desery. Bar czynny jest w godzinach 9.30-19.00. Oferuje również jedzenie na wynos z dowozem i odbiorem na miejscu.

Miejsce 1 - Bar Mleczny Marymont

Kolejne miejsce na tej liście zajmuje warszawski bar mleczny przy ul. Marymont 49. Codziennie serwowane są tu pyszne śniadania, a także domowe obiady przygotowywane przez kuchnię. Bar wpisuje się w PRL-owską tradycję i istnieje na warszawskich Bielanach od 1960 roku.

Bar Mleczny na Czerniakowskiej

Nazwa baru wskazuje, że bar mleczny znajduje się w Warszawie, przy Czerniakowskiej 143A. Bistro serwuje tradycyjne polskie dania, a także dania wegetariańskie i desery. Zamówienia można składać od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-18.00.

Bar Gdański

Numerem jeden w rankingu jest Bar Gdański. Jest to jeden z najbardziej znanych barów mlecznych w stolicy. Lokal mieści się na ulicy Generała Władysława Andersa 33. Jego założyciele podkreślają, że lokal jest odzwierciedleniem najlepszych barów mlecznych z czasów PRL-u. Wynika to z warszawskiej historii Baru Gdańskiego sięgającej lat 50. XX wieku. Lokal przeszedł remont w 2017 roku.

Choć wnętrze baru zostało odnowione, zachowano wiele elementów jego oryginalnego wystroju. Należą do nich m.in. zabytkowe podłogi i mozaiki, które nadają przestrzeni urokliwy, nostalgiczny klimat. Bar Gdański posiada w swojej ofercie zupy, dania główne (wegetariańskie, mięsne i jarskie), napoje oraz desery.

W codziennym menu można znaleźć różnorodne smaki. Są tu naleśniki z farszem na słodko, tradycyjne dania ze schabowym, pierogi leniwe, makaron z sosem szpinakowym. Dostępne są również opcje cateringu świątecznego i okolicznościowego (Wielkanoc, Wigilia i Boże Narodzenie).

Warszawa: Bary mleczne są dostępne i mają się dobrze. Można dowiedzieć się, w których miejscach można zjeść tanio, a które są pyszne.

Warszawa jest bardzo drogim miastem. Wizyta w restauracji może mocno nadszarpnąć portfel. W stolicy jest jeszcze kilka miejsc, które oferują pyszne i niedrogie jedzenie. Sprawdź, jakie ceny oferują warszawskie bary mleczne.

Centrum

Bar mleczny „Bambino” przy ul. Hożej 19 to miejsce, którego nie trzeba przedstawiać. Lokal ten należy do Warszawskiej Spółdzielni Gastronomicznej „CENTRUM” i serwuje zupę pomidorową, makaron lub ryż w cenie 3,75 zł lub naleśniki z serem w cenie 5,95 zł. Za 5,95 zł można dostać pierogi z mięsem lub z mięsem albo z ryżem. Pierogi ze słoniną lub mięsem kosztują 6,80zł.

Prasowy” przy ulicy Marszałkowskiej 10 w Warszawie to chyba najbardziej znany bar mleczny w Warszawie. Lokal ten istnieje od 1954 roku. Spotykają się tu obok siebie dziennikarze, celebryci, a także robotnicy i studenci.

Praga-Północ

Mieszkańcy prawego brzegu Wisły również mają swoje miejsce na taniej mapie kulinarnej. Bar Zabkowski przy ulicy Zabkowskiej 2, w samym sercu Pragi, serwuje krupnik w cenie 5 zł. W ofercie są też pierogi z mięsem (9,9 zł), naleśniki z serem (7,9 zł) i kotlet schabowy (9,9 zł).

Rusałka, bar znajdujący się przy ulicy Floriańskiej 14, tuż obok Katedry Warszawsko-Praskiej. Mieszkańcy Pragi jadają tu od ponad trzydziestu lat. Jest tu kasza gryczana na mleku za 4 z3 i pierogi leniwe z masłem i cukrem za 6 z3.

Wola

Restauracja „ŚmietankaTowarzyska”, mieszcząca się przy ul. Twardej 56 w Za Żelazną Bramą, oferuje głodnym klientom żurek lub pomidorową za 6 z3, kotlet schabowy lub kluski ziemniaczane albo 8,9 z3 za 4.

Żoliborz

Sady”, na Żoliborzu, znajdują się przy ulicy Krasińskiego 36. Pawilon ten został wybudowany w latach 60. i oferuje wyjątkowe otoczenie dla spragnionych nostalgii warszawiaków.

Wiele osób uważa Sady za ostatni prawdziwy warszawski bar mleczny. Uśmiechnięta atmosfera pozwala delektować się jajecznicą, krupnikiem i naleśnikami z serem w cenie 4,17 PLN.

Mokotów

Bar Mleczny, na Czerniakowskiej znajduje się przy Czerniakowskiej 143a, tuż obok dworca autobusowego. W ofercie kotlet mielony i pierogi ruskie, czyli pierogi z wołowiną (8 z3 za sztukę), kasza gryczana za 4 z3 i rosół z grochem za 6 z3.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *