Wymiana Baterii

Kiedy należy wymienić baterię?

Kiedy należy wymienić baterię?

Nowoczesne smartfony posiadają szeroką gamę aplikacji i funkcji, które wykraczają poza wyobraźnię. To wszystko wpływa na żywotność baterii. Goły” smartfon wytrzyma kilka dni bez konieczności ładowania. Jednak w miarę dodawania kolejnych aplikacji i zapychania pamięci, wydajność energetyczna telefonu zaczyna spadać. Po pewnym czasie ładowanie smartfona co najmniej raz dziennie staje się rutyną. Baterie litowo-jonowe, choć wydajne, nie są w stanie wytrzymać długo bez intensywnego i ciągłego użytkowania. Nie chcesz rozstawać się ze swoim smartfonem, jeśli używasz go wiele razy dziennie. Nadal jesteś w stanie korzystać ze źródła zasilania telefonu, nawet jeśli jego energia spada. Utrzymuj kabel podłączony. Czasami konieczna jest wymiana baterii w smartfonie.

Przyzwyczaj się do swojego smartfona

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, gdy bateria jest bliska wyczerpania, jest zdobycie nowej. Nie jest to jednak opcja dla każdego. Nowe telefony wiążą się z nowymi kosztami, na które nie każdy może sobie pozwolić. Nowy telefon nie jest ucieczką od problemów związanych z rozładowaną baterią. Wprawdzie przez krótki czas będzie można z niego korzystać, ale stary problem z rozładowaną baterią szybko powróci. Telefon staje się drugą naturą użytkownika. Smartfon z czasem staje się w pełni dostosowany do preferencji użytkownika. Okaże się, że masz wiele akcesoriów, a wszystkiego, co zostało dodane, nie da się usunąć. Nowy telefon rozbije system i zmusi Cię do dopasowania smartfona, czasem żmudnego. Tańszym i bardziej efektywnym rozwiązaniem jest wymiana baterii w smartfonie. Najlepiej poczekać z wymianą do momentu, kiedy będzie ona konieczna. Kiedy należy to zrobić?

Cykle pracy ładowarki

Z czasem baterie litowo-jonowe zaczynają tracić swoją pojemność. W skrajnych przypadkach, pojemność bazowa może spaść nawet o 50% po 300 cyklach pełnego ładowania. Aby utrzymać szybkość działania telefonu w takich przypadkach, należy wprowadzić do swojego codziennego harmonogramu ilość czasu, jaką smartfon spędzi na kablu. Powoduje to utratę mobilności. Procentowy stan naładowania na pasku baterii zmniejsza się z czasem.


Jeśli telefon nagle przestaje działać, to znak, że należy wymienić baterię. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy pozostały jeszcze jakieś ogniwa. Delikatnie mówiąc, bateria nie pracuje na czas i nie jest w stanie zaspokoić potrzeb użytkowych właściciela.

wymiana baterii w telefonie

Czy bateria może być wymieniona przez Ciebie?

Tak! Można wymienić ją w telefonie, ale jest to błąd. Nie jest konieczne kontaktowanie się z serwisem w przypadku każdej modyfikacji. Wymiany można dokonać w kilka minut, korzystając z baterii, która jest dedykowana do Twojego modelu smartfona. Robocizna jest darmowa i nie trzeba zostawiać telefonu bez opieki na czas wykonywania pracy. Będzie on wtedy leżał na półce, czekając, aż ktoś się nim zajmie, lub aż części będą dostępne. Możesz szybko doprowadzić swój telefon do bardziej energicznego pionu, kupując baterię, która spełnia elektroniczne i fizyczne potrzeby Twojego smartfona. W Internecie można znaleźć wiele filmów, które pomogą Ci szybko wymienić baterię bez jej uszkodzenia.

Dlaczego miałbyś wymieniać baterię w smartfonie?

Po pierwsze, niski komfort użytkowania telefonu. Ciągłe trzymanie telefonu za pomocą kabla może sprawić, że poczujemy się skrępowani. Co prawda istnieje możliwość noszenia ze sobą powerbanku, ale nie każdy chce wszędzie podróżować. Słaba bateria sprawia, że użytkownik nie może w 100% polegać na swoim telefonie i nie ma pewności, czy nie zawiedzie on w krytycznych momentach. Ekstremalne przypadki mogą spowodować, że telefon przestanie działać, a nawet zniszczy swoją baterię. Bateria w smartfonie powinna być wymieniana co dwa lata, jeśli jest on używany przez długi czas. Oczekuje się, że smartfony będą bardziej funkcjonalne i większe niż kiedykolwiek. Smartfony będą większe, lżejsze i bardziej funkcjonalne. Te standardy będą skutkować lepszymi możliwościami zasilania baterii. Powinieneś wymienić baterię, gdy tylko zacznie ona wpływać na jakość użytkowania smartfona. Zapewni Ci to mobilność i komfort użytkowania.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *