Pomoc drogowa Warszawa

Wypadek drogowy na ulicy Ostrobramskiej w Warszawie Praga południe

Na ulicy Ostrobramskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych

W wyniku zderzenia ranne zostały dwie osoby – podaje policja na ulicy Ostrobramskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Doszło do niej na skrzyżowaniu ulic Ostrobramskiej i Poligonowej na Grochowie.  Taka informacja została być aktualna o godz. 20.20. 02.11.2021 року Zderzyły się Skoda i Opel. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Dwaj kierowcy opla byli trzeźwi, wynika ze wstępnych informacji – Jarosław Florczak, Komenda Stołeczna Policji.

Na miejscu zdarzenia był reporter i pomoc drogowa Warszawa Praga Południe w okolicy tej ulicy Wszystkie samochody biorące udział w tym zdarzeniu zostały mocno uszkodzone. W Oplu rozbity jest przód i urwane lewe koło. Pojazd ma również uszkodzenia lewego tyłu. Skoda ma ten sam problem, z uszkodzonym przodem, a także prawym tylnym bokiem. Opisywał to Szmelter.

Ruch po wypadku był bardzo utrudniony. Zamknięte były dwa z trzech pasów ruchu. Ruch nie mógł się odbywać środkowym pasem, co spowodowało korki na ulicy Ostrobramskiej.

Kolizja na ulicy Ostrobramskiej

Pomoc drogowa Warszawa

Kiedy potrzebna jest pomoc drogowa, a kiedy auto holowanie?

Holowanie – Jest to sytuacja, w której pojazd nie może być prowadzony samodzielnie i jest transportowany przez lawetę. Laweta może być również używana jako laweta pomocy drogowej.


Nie ma reguł co do marki, rocznika, czy typu samochodu, który ulegnie awarii. W najgorszych momentach i co najważniejsze z dala od miejsca zamieszkania. Można wyróżnić dwa typy kierowców: Kierowcy dzielą się na dwie grupy, gdy są zmuszeni przerwać podróż. Jedni dzwonią po pomoc drogową, drudzy po pomoc holowniczą. Mimo że obie firmy działają na tym samym terenie, oferują różne usługi. Jak wybrać najlepszą pomoc Co zrobić, gdy samochód nie chce współpracować? Przed wezwaniem służb ratunkowych, najpierw ustal, co jest przyczyną zatrzymania samochodu. Pozwoli Ci to określić, do kogo zwrócić się o wsparcie.

Pomoc drogowa w Warszawie na Pradze przyjechała pierwszej

Pomoc drogowa oferuje więcej usług niż tylko autoholowanie. Jednostki te zatrudniają wysoko wykwalifikowanych mechaników i zawsze dysponują odpowiednimi narzędziami. Pomoc drogowa pomoże Ci w przypadku drobnych problemów, które można naprawić natychmiast. Jeśli specjalista nie będzie w stanie rozwiązać problemu, pomoże znaleźć pobliski warsztat lub profesjonalnie przetransportuje Twój samochód. Pomoc drogowa może również obejmować dowóz i odciąganie paliwa po wypadkach, odkręcanie zabezpieczonych śrub na kołach, wypompowywanie paliwa, wyciąganie zakopanych pojazdów oraz uruchamianie samochodów za pomocą kabli rozruchowych.


Działanie autoholowania jest o wiele bardziej ograniczone. Usługi te świadczone są przez pracowników, którzy nie dokonują napraw na miejscu zdarzenia. Zajmują się oni jedynie transportem pojazdów do warsztatów. Jest to rozwiązanie dla osób, które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą od razu naprawiać swojego samochodu. Jest to również opcja, gdy kierowca nie chce, aby mechanik zajmował się jego pojazdem „od ręki” i chce poświęcić więcej uwagi naprawie.


Na tym rynku panuje coraz większa konkurencja. Oznacza to, że są mniejsze koszty związane z korzystaniem z pomocy drogowej i usług autoholowania. Drugą korzyścią jest to, że firmy te często posiadają swoje pojazdy w wielu różnych miastach w całej Polsce. To zdecydowanie skraca czas dojazdu do klienta i automatycznie obniża koszty usługi. Warto również zauważyć, że firmy te świadczą podobne usługi w zakresie pomocy drogowej i autoholowania. Motywuje to ich właścicieli do zwiększania zakresu usług. W tej branży istnieje wiele firm oferujących zarówno usługi mechanika, jak i lawety. Wygodne, prawda?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *